AKTUALNOŚCI

dodane 12.03.2020

Relacja ze spotkanie dla kobiet – Radom, Młodzianów (07.03.2020)

„Muzyka jest jak kobieta…”

W pierwszy marcowy sobotni wieczór w kawiarence przy Kościele Królowej Apostołów w Radomiu odbyło się muzyczne spotkanie dla kobiet pt.: „Muzyka jest jak kobieta…” Organizatorem była Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”.  

Po krótkiej modlitwie rozpoczęliśmy pierwszą część spotkania. Było muzycznie, poetycko i lirycznie. Przy nastrojowym świetle słuchaliśmy pięknych piosenek wykonywanych przez wokalistki z Klubu Osiedlowego Ustronie. Piękne głosy młodych dziewczyn zachwyciły uczestniczki spotkania. Występ przeplatany był wspaniałymi, poetyckimi utworami autorstwa Hani Zembrzyckiej, które przeczytali autorka  i aktor - Robert Jabłoński. Oklaskom nie było końca.

Podczas przerwy, w lirycznych nastrojach, uczestniczki spotkania dyskutowały o występie gwiazd przy kawie i ciastku.

Druga część naszego spotkania poświęcona była poznawaniu Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea” i najpiękniejszej formie modlitwy – muzyce. Swoje świadectwa wygłosiły „siostry” Edyta i Kasia. Opowiadały co dała im wspólnota i muzyka. Jak pomogły odnaleźć swoje miejsce w życiu i jak zmieniły relacje z Bogiem.

Spotkanie zakończyło się Wieczorem Uwielbienia w „dużym” kościele. Nasi mężczyźni chętnie dołączyli do nas, aby chwalić Pana. Wieczór poprowadził zespół „Jak Najbardziej”. Kapłani z zespołu piękną muzyką i śpiewem zachwycili i porwali wszystkich do modlitwy. Przed Najświętszym Sakramentem uwielbialiśmy Boga Ojca, Pana Jezusa i Ducha Świętego. W śpiewie dziękowaliśmy za to, że nasz Pan, Król i Zbawca przemienia nasze serca, łamiąc wszystkie przeszkody na drodze do jedności z Nim.

Poruszeni, rozśpiewani i umocnieni błogosławieństwem wróciliśmy do domów. Dziękując za wspaniały czas spotkania.

                                                                                                                                                                                                                                  Emilka