AKTUALNOŚCI

dodane 30.11.2017

Relacja z kursu dla mężczyzn JAKUB

Mężczyźni znaleźli czas aby w spokoju, w pięknym otoczeniu, przyjrzeć się swojemu dotychczasowemu życiu i oddać je teraz Bogu.

W dniach 17-19 listopada 2017r w ośrodku „Eremy” w Kałkowie, odbył się kurs dla mężczyzn "Jakub", w którym uczestniczyło 25 mężczyzn w wieku 22-65 lat.

Przybyli tu aby wspólnie doświadczyć Bożego działania, wspólnoty braterskiej oraz aby głęboko przeżyć treści kursu prowadzonego przez SNE św. Marka.

Uczestnicy podejmowali walkę o swoją tożsamość syna, oblubieńca i ojca w wymiarze naturalnym i duchowym.

Panowała serdeczna atmosfera, czas wypełniony był głoszeniem treści kursu, wspólnym dzieleniem się życiowym doświadczeniem i tym, co Bóg działał w sercach uczestników, godzina po godzinie, dzień za dniem. Wielu mężczyzn przyjechało rozbitych i szukających wyjścia w trudnej sytuacji – odnaleźli pokój i nadzieję.

 

Wielu podzieliło się duchowymi owocami kursu w formie świadectwa – oto kilka z nich:

Kurs kończę z doświadczeniem radości w sercu, nadziei i obecności żywego Boga w moim życiu i obok mnie. Trudno opisać to, co dzieje się we mnie. Jacek 47 lat

Na kursie  odkryłem jak ważne jest przeżywanie swej męskości jako syna, ojca i męża. Szczególnie ważne jest świadome ojcostwo w życiu dzieci, ale też świadoma postawa oblubieńca, a więc męża. Nie jest to łatwe w małżeństwie, które ma wiele braków, ale tak jak Jakub, muszę walczyć o rodzinę i Boże błogosławieństwo dla niej. Roman 50 lat

Bóg umocnił mnie w przekonaniu, że nie jestem sam ze swoimi problemami i zranieniami. Pokazał jaką drogą mam iść. Wspiera mnie w budowaniu relacji z moim ziemskim ojcem. Potrafi mnie kochać takim jakim jestem i daje mi to czego potrzebuję. Piotr 22 lata

Doświadczenie wspólnoty grupy mężczyzn, którzy kierują się podobnymi wartościami. Przypomnienie o ważności roli ojca. Przypomniałem sobie, że jestem synem Boga. Ważna rola mężczyzny jako męża. Wzmocnienie mojej świadomości, że w życiu trzeba walczyć. Mariusz 48 lat.