AKTUALNOŚCI

dodane 03.03.2020

BÓG TO NIE ŚCIEMA!

To tytuł rekolekcji dla młodzieży, które przeprowadziliśmy w dniach 26-28 lutego na Michałowie w Radomiu, na zaproszenie ks. Łukasza Boćka. Spotkania odbyły się w kościele pw. bł. Annuarity i w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3. Uczestniczyło w nich 70 osób z klas VII i VIII.

Przez kilka tygodni Paweł i Kasia wraz z grupą chętnych uczniów, którzy zgłosili chęć służby w rekolekcjach, pracowali intensywnie nad przygotowaniem aż 8 pantomim. Zapał młodzieży rósł wraz z przygotowaniami.  Gdy nadszedł czas, nasi młodzi współpracownicy dali z siebie wszystko!

Z radością obserwowaliśmy jak Pan otwiera serca uczestników. Po ostatnim spotkaniu rekolekcyjnym wielu z nich mówiło, że w różnych momentach rekolekcji przeżyli osobiste spotkanie z Bogiem.

Dziękujemy Zosi – galilejce z Lublina za cenną pomoc w głoszeniu tematów, Paulinie i Piotrowi z neokatechumenatu za muzykę, starszym siostrom i braciom, którzy znakomicie zagrali rozprawę sądową oraz ks. Łukaszowi za zaufanie.

Relację foto znajdziesz: TUTAJ

Czas oddać głos uczestnikom:               

„Dzięki tym rekolekcjom zrozumiałam, że nie jestem sama i że zawsze Ktoś przy mnie czuwa. Jeszcze przed rekolekcjami czułam się sama, otoczona problemami. Czułam, że nie mam komu o tym powiedzieć. Codziennie hamowałam się przed płaczem w szkole, na zajęciach dodatkowych. W domu dawałam upust emocjom i zaczynałam kłócić się z rodzicami. Czułam, że mnie nie rozumieją, że wymagają ode mnie zbyt wiele. Nie chciałam nic zmienić, bo nie wiedziałam co. W trakcie rekolekcji zaczynałam rozumieć. Chodziłam uśmiechnięta, a moje problemy jakby zniknęły. Wygadałam się przyjaciółkom, co się ze mną działo przez ostatni czas i czułam od nich troskę. Czułam, że to Jezus przez nie przemawia specjalnie dla mnie. Jestem za to bardzo wdzięczna.”

 „W te rekolekcje poczułam tak naprawdę obecność Boga, patrzyłam i po prostu wiedziałam, że On jest. Ten czas uświadomił mi jak bardzo ważne to dla mnie jest. W momencie kłótni z moją mamą potrafiłam zrozumieć co tak naprawdę zrobiłam źle. Wiele kłótni dzięki mojej modlitwie się rozwiązało. Pierwszy raz czuję, że wiem co robię i wiem, w którą stronę chcę iść. Nauczyłam się wybaczać osobom, które zrobiły mi wiele krzywd. Uwierzyłam, że to wszystko ma sens i już nigdy nie chcę z tego zrezygnować. Wierzę, że Bóg wyznaczy mi drogę.” Oliwia, 14 lat

„Zrozumiałam, że Bóg jest i mnie kocha. Że mimo wszystko On będzie ze mną. Przez te rekolekcje zbliżyłam się do Niego jeszcze bardziej i chcę w tym pozostać. Dziękuję.”

Strony